Anasayfa
19 Ocak 2022 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek alışverişi hem çok zevkli, bir o kadar zor bir iştir. Babalara göre anneler bazen bu işi abartıyor gibi görünse de israf etmeden en gerekli şeylerin alınmasının sağlanması için iyi bir araştırma yapılmalıdır. Yoksa modern dünyanın alışveriş çılgınlığına kapılıp sonradan işe yaramayacak, belki de bir kaç kez kullanılıp köşeye atılacak bir sürü şey alınması kaçınılmazdır.

Bebek arabası alırken de istenilen bir kaç özellik belirlenmeli ve bu özellikleri en çok sağlayan marka ve model seçilmelidir.

Bebek arabasının ağırlığı çok önemlidir, çünkü her ne kadar ilk zamanlarda çok kullanılsa da sonralarda kendi yürümek isteyecek olan çocuğunuz yüzünden elinizde bir de bebek arabasını taşımak zorunda kalabilirsiniz, bu nedenle arabanın ağırlığı ne kadar az olursa taşıması o kadar kolay olur.

Bebek arabasının katlanınca küçük bir hacimde olması da oldukça önemlidir. Arabanız eğer hatchback ya da tüplü ise bagaj kısmı daha dar olacağından katlanınca bagaja sığmayabilir, bu nedenle araba almadan önce kesinlikle bagaja sığıp sığmadığı kontrol edilmelidir.

Bebek arabasının katlanınca kolay taşınabilmesi de alırken düşünülmesi gereken bir durumdur. Baston puset denen arabaların tutma kısımları baston şeklinde olduğundan katladıktan sonra tutma yerlerinden kola takılıp kolay taşınabilmesi nedeniyle oldukça kullanışlıdırlar, ayrıca baston pusetler görece daha hafif arabalardır, alırken bu özelliği de işinize yarayabilir.
Bebek arabasının tam yatabilmesi önemlidir, yoksa bebeğin oturamadığı dönem için ayrı sonrası için ayrı bebek arabası almak zorunda kalabilirsiniz. Bebek arabasının rahatlığı da çok önemlidir ancak bu rahatlığı ekstra battaniye yada rahatlığı artıracak şeylerle artırmak mümkündür, bu nedenle bu çok önemli olsa da sonradan değiştirilebilecek bir özellik olduğu için arabayı alırken en önemli kriter değildir.

Bebek arabasının güvenlik sistemlerine de dikkat edilmelidir. Araba mutlaka emniyet kemerli olmalıdır ve devrilmeye karşı da korumalı olmalıdır.

Bebek arabasının üstünün kapanabilmesi de gerekli bir özelliktir. Güneşli havalarda ya da bebeğiniz uyuduğunda ışıklı ortamlardan korunması için bu özellik çok işe yarayacaktır.

Bebek arabasına ana kucağının oturabilmesi de araba modellerinde bulunabilen bir özelliktir, böylece ilk aylarda bebeğin sırt ve bel yapısına en uygun olan ana kucağını taşımak zorunda kalmadan bebek arabasının üzerine monte edilerek rahatlıkla kullanılabilir. Ancak tavel sistem denilen bu arabalar alınırken bu tip arabalar daha pahalı olduğundan ana kucağına ayrıca verilecek para da düşünülüp kar zarar hesabı yapılarak alınmalıdır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Medya Kenan İmirzalıoğlu'nun abisi yok artık dedirtti! Evlilik için ilk adımı attılar! Çekirdek Deyip Geçmeyin! Meğerse O Hastalığın Çaresi Ondaymış Gören şoke oldu! 2,5 saat sahnede kalan Yıldız Tilbe’den olay hareket!